slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice włączyli się do wspólnego świętowania 100-lecia polskiej niepodległości w ramach ogólnopolskich obchodów „Roku dla Niepodległej”, ogłoszonych przez panią Annę Zalewską – Minister Edukacji Narodowej.
We wszystkich salach zostały wykonane gazetki i kąciki historyczne poświęcone 100-leciu Niepodległości Polski, pięknie udekorowane zostały okna naszej szkoły.
Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, uczniowie brali udział w wielu konkursach poświęconych Niepodległej.

"MIŚ PILNIE POTRZEBNY"

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz jej przyjaciół do udziału w akcji charytatywnej, organizowanej na rzecz "FUNDACJI PRZYJACIÓŁ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" z Rudy Ślaskiej.
Fundacja wspiera chore dzieci, starając się o środki na ich leczenie jak i sprawienie, by pomimo choroby mogły czuć się szczęśliwie.
Tym razem możemy uszczęśliwić 9-letniego Kacpra z Rudy Śląskiej, który walczy z glejakiem.

Powiatowe Biegi

W dniu 10 października 2018r. liczna reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice uczestniczyła w rywalizacji szkół powiatu mikołowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach:
Dziewczęta i Chłopcy – klasy IV - VI
Dziewczęta i Chłopcy – klasy VII, VIII oraz gimnazjalne.
Dzieci i młodzież naszej szkoły potwierdziła, że biegacze w Ornontowicach prezentują wysoki poziom.

PROFILAKTYCZNA JESIEŃ

Po wakacjach pełni energii wróciliśmy do szkoły. Wrzesień zaś w dużej mierze dotyczył działań profilaktycznych. 15 września obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Bohaterem tego nietypowego święta jest mała Vashti, której doświadczenie pokazuje jak ważne jest wsparcie innych, wiara w siebie i świadomość swoich talentów i systematycznej pracy w drodze do samorealizacji. Zależy nam, by nasi uczniowie byli zadowoleni z siebie, czuli wsparcie nauczycieli i rozwijali swoje umiejętności.

Dziedzictwo kulturowe z bliska

Z czy wam kojarzy się PUCH? Z poduszką, kołdrą, kurtką puchową? Ze szkubaczkami i szkubaniem pierza w zimowe wieczory? Od tego roku PUCH będzie kojarzył się także z projektem, będącym efektem współpracy uczniów i nauczycieli szkoły w Ornontowicach i w Nowowołyńsku na Ukrainie. Po kulinarnych „Smakach regionu”, wolontariackiej „Akademii Superbohaterów”, przyszedł czas na poznanie dziedzictwa kulturowego obu krajów.

79. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

30 sierpnia 2018 roku uczennice trzeciej klasy gimnazjalnej oraz uczeń piątej klasy szkoły podstawowej uporządkowali Pomnik i obszar wokół Pomnika przy ulicy Kolejowej.
Z okazji zbliżającej się 79. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty. Chwilą zadumy uczcili pamięć o Ofiarach II Wojny Światowej.

oprac. Kornelia Osińska - Kurpas

Logowanie

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer