slideshow 1 slideshow 2

Życzenia

Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
spędzone w gronie najbliższych przyniosą Wam
wiele radości, ciepła i optymizmu, a Nowy Rok będzie
czasem realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

życzy Dyrekcja Gimnazjum
oraz Grono Pedagogiczne

Informacja na temat możliwości sprawowania opieki nad dziećmi w okresie przerwy świątecznej

Drodzy Rodzice,

Pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w liście otwartym skierowanym do rodziców i opiekunów zwraca uwagę na fakt, iż: „dyrektor, na Waszą prośbę, może zaplanować, aby nauczyciele w tym czasie prowadzili zajęcia z Waszymi dziećmi”.

W związku z tym informuję, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla Waszych dzieci w tym okresie. Zajęcia zostaną zorganizowane po wystąpieniu przez rodziców pracujących z prośba o zorganizowanie opieki do 17 grudnia. Istnieje możliwość organizacji zajęć w dniach 22, 23, 29, 30 i 31 grudnia.

Z wyrazami szacunku,
Wojciech Hoszek

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie przez Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach Sztabu XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz na zorganizowanie imprezy towarzyszącej zbiórce na terenie Gimnazjum.

NOCKA FANTASY - VI tematyczna nocka w gimnazjum

Z piątku na sobotę 28/29 listopada mury Gimnazjum im. Noblistów Polskich zmieniały wystrój na krainę Śródziemia. Inspiracją do kolejnej nocki w szkole stał się Tolkienowski „Hobbit”. Młodzież chętna do udziału w imprezie musiała zapoznać się z lekturą, odpowiedzieć na przygotowane pytania konkursowe oraz przez miesiąc pracować nad przygotowaniem dekoracyjnym konkretnego obozu.
Spośród 22 osób wyłoniono grupę Czarodziejów (Julia Czypionka, Natalia Gogolin, Patrycja Kielar, Marek Mrukwa, Jakub Mrukwa) pod przewodnictwem pana dyrektora Wojciecha Hoszka, grupę Elfów (Jakub Michalski, Barbara Gilner, Monika Knapczyk, Oskar Donocik, Bartłomiej Bańczyk, Wiwiana Kwarcińska), na czele której stała p. Monika Świerczek-Fic, ekipę Orków (Katarzyna Marszałek, Klaudia Wajszczyk, Milena Sośnierz, Emilia Kalabis, Łukasz Chyliński), którą dowodziła p. Maria Zawierta-Tomala oraz kompanię Krasnoludów (Wioletta Styczyńska, Małgorzata Zajusz, Jakub Wiernicki, Konrad Bednarek,Wiktoria Mozgalik, Sabina Pośpiech) pod opieką p. Katarzyny Szendzielorz. Według tradycji wszyscy stosownie się przebrali, by móc z pełnym zaangażowaniem uczestniczyć w lekcjach fantasy.

Lekcja Żywej Historii „Szlachta i Husaria”

26 listopada 2014r. nasze Gimnazjum po raz kolejny odwiedzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN z Subkowy (województwo pomorskie). Bractwo to znane jest z efektywnego przekazywania wiedzy z zakresu historii poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść. Naczelnym założeniem takich zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok. Wszystkie wykorzystywane eksponaty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.

Kącik Prawny

W naszym Gimnazjum, w holu, powstał Kącik Prawny. Jest to miejsce, w którym umieszczane będą informacje, regulacje, a także spostrzeżenia i problemy dotyczące codziennego dnia szkoły.
Intencją założenia Kącika, jest uświadamianie uczniów i dorosłych o prawnych aspektach ich działań.
Chcąc ustrzec uczniów przed skutkami łamania prawa, na tablicy w Kąciku będą zamieszczane informacje o prawnych konsekwencjach stosowania różnego rodzaju przemocy. Tematyka zagadnień będzie ulegała zmianie, aby informować o niebezpieczeństwach jakie czyhają na młodych ludzi we współczesnym świecie.

Spotkanie z panem Rufinem Zuber

14 listopada 2014r. uczniowie realizujący projekt edukacyjny „Pamiętamy… 75 rocznica wybuchu II wojny światowej”, uczestniczyli w spotkaniu, którego zacnym gościem był Pan Rufin Zuber. Opowiadał on zebranym o Ornontowicach podczas II wojny światowej. Młodzież w skupieniu i z zainteresowaniem słuchała wspomnień związanych z wybuchem II wojny, okupacją i wyzwoleniem, które pozostały w Jego pamięci.

Oprac. Kornelia Osińska-Kurpas

CZAS DLA NOBLISTY

ROK SZKOLNY 2014/2015 - ROKIEM MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE I HENRYKA SIENKIEWICZA

Czas od 1 do 15 grudnia 2014 ogłaszamy CZASEM DLA NOBLISTKI Marii Skłodowskiej – Curie
W roku 2014 mija 80 lat od śmierci Marii Skłodowskiej – Curie, która otrzymała aż DWIE NAGRODY NOBLA

 NOBEL dziedzinie fizyki w 1903 r. wraz z mężem Piotrem Curie za prace nad promieniotwórczością.
 NOBEL dziedzinie chemii w 1911 r. za rozwój chemii dzięki odkryciu polonu i radu.

Logowanie

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer