slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Podręczniki na rok szkolny 2015/2016

Informujemy rodziców kandydatów do klas pierwszych gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016, że uczniowie otrzymają darmowe podręczniki do wszystkich przedmiotów. W związku z tym rodzice nie powinni kupować podręczników do klasy pierwszej.

W załączniku prezentujemy listy podręczników dla poszczególnych klas.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września o godz. 8.00.

Komers 2015

W dniu 20 czerwca br. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w Komersie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy: kliknij tutaj

Udział w finale Powiatowego Konkursu o Puchar Wicestarosty Powiatu Rybnickiego

17 czerwca br. odbył się finał Powiatowego Konkursu „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE A ENERGIA PRZYSZŁOŚCI” o Puchar Wicestarosty Powiatu Rybnickiego, w którym jury wyłoniło 20 najlepszych plakatów – finalistów. Wśród nich znalazło się również 5 plakatów – finalistów uczniów naszej szkoły, są to: Małgorzata Łyszczarz z kl. IIc, Barbara Gilner, Krystian Kemer i Dominika Zimończyk z kl. IIb, Wiktoria Oleś i Jakub Kulik z kl. IIa, Magdalena Pilny i Sandra Ryt z kl. IIIa oraz Wiktoria Mozgalik i Maja Pilarska z klasy IIIb. W finale wyłoniono zwycięzców tego konkursu, którymi zostali Wiktoria Oleś i Jakub Kulik z kl. IIa.

Serdecznie gratulujemy!!!

Warsztaty chemiczne

Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach podpisał umowę z Centrum Edukacyjnym w Gliwicach, dzięki której nasi uczniowie mogą uczestniczyć w warsztatach chemicznych w laboratorium. W roku szkolnym 2014/2015 nasi uczniowie trzykrotnie uczestniczyli pod opieką pani Agaty Szuba-Dyrcz w warsztatach chemicznych w Centrum Edukacyjnym w Gliwicach.

Zakończenie roku szkolnego

W piątek tj. 26 czerwca br. o godzinie 8:00 na sali gimnastycznej rozpocznie się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W trakcie zakończenia "wszyscy" uczniowie klas trzecich otrzymają świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie klas drugich i pierwszych nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.
Po akademii uczniowie klas trzecich odbiorą pozostałe dokumenty od wychowawców.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

Biblioteka zaprasza uczniów klas pierwszych i drugich do zakupu podręczników na kiermaszu używanych podręczników w dniach 17 - 24 czerwca.

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

Wydarzeniem profilaktycznym w szkole było spotkanie młodzieży z panią Sędzią Anną Marią Wesołowską, znaną ze swojego programu telewizyjnego. Pomimo tego, iż pani Wesołowska jest postacią medialną, jest przede wszystkim sędzią karnym i będąc Społecznym Doradcą Rzecznika Praw Dziecka, jak i współpracując z Uniwersytetem Dziecięcym Unikids, spotyka się z uczniami próbując w ten sposób przybliżyć im prawo, które ich chroni, ale które także wyciąga wobec ich zachowania stosowne konsekwencje.

Logowanie

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer