slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Projekt eTwinning - Multicultural Christmas and New Year wishes

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w bożonarodzeniowy projekt o zasięgu międzynarodowym. Tym razem współpracujemy w ramach eTwinningu z prawie 60 partnerami z różnych części Europy, Azji, a nawet Afryki. Efekty będzie można podziwiać tuż przed świętami, ale już dziś zapraszamy.

F.A.M.A - Filharmoniczne Ambasady Muzycznej Aktywności


Uczniowie naszego Gimnazjum biorą udział w projekcie Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Projekt to tzw. F.A.M. A. - Filharmoniczne Ambasady Muzycznej Aktywności. W ramach projektu zgłoszona młodzież staje się ambasadorem Filharmonii promując jej działalność i ofertę. Inauguracja projektu już za nami. Teraz pełny rok szkolny uczestnictwa w warsztatach oraz przybliżanie Filharmonii uczniom Gimnazjum. Mamy nadzieję, że odkryjecie dla siebie nowe miejsce inspiracji.

Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek 10 listopada br. w naszym Gimnazjum odbył się apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795 – 1918). Młodzież w programie słowno – muzycznym przypomniała wydarzenia z lat 1772 - 1918.

Przegląd Kabaretów Szkolnych

Jak co roku w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach odbył się Przegląd Kabaretów Szkolnych. 3 listopada do konkursu stanęło 8 grup kabaretowych z klas I, II i III oraz zespoły mieszane z różnych klas. Celem przeglądu jest wyłonienie uczniów uzdolnionych aktorsko z dużym poczuciem humoru. To okazja aby się pokazać publicznie i odnieść sukces, nie tylko dla uczniów wybitnie zdolnych.

Oj, działo się, działo, czyli Sportowy Okrągły Stół w Ornontowicach…

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w dniu 4 listopada 2015r., na sali gimnastycznej Gimnazjum im.  Noblistów Polskich w Ornontowicach odbyły się obrady Sportowego Okrągłego Stołu (SOS).

PRZYGOTOWANIA DO DEBATY
Przygotowania do debaty trwały prawie miesiąc. Nauczyciele WF poinformowali uczniów na  lekcjach, że szkoła przystępuje do programu „WF z klasą” i zapoznali z jego podstawowymi założeniami. Następnie przedstawiciele samorządów klasowych otrzymali „Ankietę na dobry początek” dla każdego ucznia w swoich klasach. Ankieta zawierała pytania:

Spotkania z ciekawymi ludźmi

U kolekcjonera odbiorników radiowych

W piątkowe popołudnie, 30 października 2015r., grupa uczniów z klasy I c uczestniczyła w lekcji żywej historii u kolekcjonera odbiorników radiowych w Orzeszu.
Pan Franciszek Mońka zaczął tworzyć swoją kolekcję już w wieku 18 lat. Obecnie ma na stanie ponad 100 różnych odbiorników radiowych. Mówi o nich, że są to „radia z duszą”. Wiele z nich działa, można podziwiać czysty dźwięk płynący np. z 70-letniego radioodbiornika

Pamiętamy… Tablica upamiętniająca więźniów i robotników przetrzymywanych w obozie pracy przy ulicy Kolejowej w Ornontowicach

W związku ze zbliżającymi się świętami: 1 listopada i 11 listopada, w sobotni ranek 31 października 2015r. uczniowie klasy I c wraz z p. Kornelią Osińską-Kurpas uporządkowali teren wokół Tablicy upamiętniającej więźniów i robotników przetrzymywanych w obozie pracy przy ulicy Kolejowej w Ornontowicach oraz wyczyścili płytę Tablicy. Młodzież pracowała z dużym zaangażowaniem.

Dzień KEN

Październik to w szkołach miesiąc bardzo intensywnej pracy, z przystankiem na świętowanie. Wówczas to tradycyjnie od lat obchodzone jest święto edukacji, zwane popularnie Dniem Nauczyciela. W ornontowickim gimnazjum uroczystości miały miejsce 14 października. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, Rady Rodziców i dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Logowanie

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer