Nasze lekcje w-f

W naszym gimnazjum zwracamy uwagę na to, aby lekcje wychowania fizycznego były prowadzone w sposób atrakcyjny dla uczniów, z naciskiem na nowe metody nauczania, jakimi jest OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE. Wszyscy nauczyciele WF są przeszkoleni lub szkolą się w tym zakresie w Nauczycielskiej Akademii Internetowej (Centrum Edukacji Obywatelskiej – parter akcji „Szkoła w Ruchu”).
Na każdej lekcji podajemy cele w języku ucznia, tak, aby młodzież wiedziała czego się będzie uczyć i czemu dane ćwiczenie ma służyć oraz przedstawiamy tzw. „NaCoBeZU” czyli kryteria sukcesu – na co będziemy zwracać uwagę podczas zajęć. Ponadto na lekcjach korzystamy z informacji zwrotnej, oceny koleżeńskiej, samooceny i innych narzędzi OK.
W załączniku przedstawiamy dwie lekcje. Jedna z nich pokazuje, jak można wykorzystać Ocenianie Kształtujące na WF (lekcja dotyczy testu sprawności fizycznej), druga natomiast – jest niekonwencjonalnym podejściem do lekcji gimnastyki i wykorzystaniem muzyki na zajęciach.

konspekt gimnastyka.doc57.5 KB
lekcja OK - test Zuchory.docx25.34 KB