Grupa Cheerleaders

W naszej szkole staramy się zaszczepić uczniom zamiłowanie do tańca.

Nie jest to wynikiem jedynie akcji „Szkoła w Ruchu”, lecz sukcesywną pracą od wielu lat. Udało się nam stworzyć formalną grupę „Cheerleaders” dla dziewcząt lubiących zajęcia ruchowe przy muzyce, chętnych do występów na różnych akademiach i uroczystościach. Zajęcia prowadzi nauczycielka WF i instruktor fitness – mgr Elżbieta Lewicka.

Uczennice uczestniczą w społecznie prowadzonych zajęciach (dwie godziny zegarowe w tygodniu, po lekcjach). Uczą się kroków i układów choreograficznych do różnych rodzajów młodzieżowej muzyki, przygotowują się do występów na szkolnych uroczystościach, WOŚP, dniach otwartych szkoły oraz Przeglądach Formacji Tanecznych, uczestniczą w warsztatach tańca.

W okresie trwania akcji „Szkoła w Ruchu” uczennice zaprezentowały swoje umiejętności m.in. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ornontowicach oraz promując szkołę wśród klas VI. Uczennice obecnie przygotowują się do VI Powiatowego Przeglądu Formacji Tanecznych o Puchar Wójta Gminy Ornontowice, który organizuje nasza szkoła. Konkurs jest zorganizowany dla młodych zespołów tanecznych z gimnazjów powiatu mikołowskiego i okolic. Do jury zapraszani są znani uczestnicy telewizyjnych tanecznych show, którzy wzorem tych programów, komentują występy młodzieży. W tym roku przegląd odbędzie się 23 maja 2014r, a w jury zasiądą m.in. finalista 7 edycji programu You Can Dance – Mateusz Sobecko oraz finalista 1 edycji programu X – Factor – Sebastian Chmiel (z zespołu Avocado).

cheerleaders1.jpg47.17 KB
cheerleaders2.jpg46.8 KB