Łańcuch Czystych Serc

We wtorek 12.09.2017 roku uczniowie klas VII oraz II gimnazjalnych, uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice mieli okazje wyrazić swoje poparcie dla zdrowego stylu życia. Nie dla alkoholu, nie dla narkotyków i innych używek, nie dla przemocy – to idea, której pionierem był Marek Kotański. Twórca „Monaru”, terapeuta, psycholog.
Młodzież i mieszkańcy całego powiatu, na mikołowskim rynku o godzinie 13.00 chwycili się za ręce, by w symbolicznym geście zsolidaryzować się ze wszystkimi ludźmi, którzy uważają, że warto żyć bez uzależnień.
Nasi uczniowie mieli okazję zatańczyć „belgijkę” z rówieśnikami z innych szkół. W spontanicznym tańcu wyrazili swoją chęć na zdrowe i dobre życie.
Wierzymy, ze tego typu akcje pozwolą na moment zatrzymać i się i oddać refleksji na temat zagrożeń, które na nas czyhają, jednocześnie łącząc w działaniach profilaktycznych.

image000001.jpg115.68 KB