Udział uczniów w wykładach z pokazami doświadczeń z fizyki pod nazwą "Osobliwości Świata Fizyki"

W dniu 28 września br. kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełmskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Odbywały się tam po raz XXXIII wykłady z pokazami doświadczeń pod nazwą "Osobliwości Świata Fizyki". Pokazy oraz wykłady miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki przy ul. Uniwersyteckiej.
Spotkania w ramach "Osobliwości Świata Fizyki" organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1987 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie mieli możliwość wysłuchania trzech wykładów: „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz”, „Elektromagnetyzm wokół nas”.
Kilku chętnych uczniów w trakcie wykładu zaprezentowało i doświadczyło na sobie kilku praw fizyki, a przy tym świetnie się bawiło.
Wycieczkę zorganizowała pani Lucyna Piechoczek-Niezgoda, a opiekunami były panie: Agata Szuba-Dyrcz i Anna Profaska.

20170928_162835.jpg92.81 KB